O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT
 

Narzędzie montażowe MTMN-G402
zapytaj o produkt
Narzędzie MTMN-G402 jest przeznaczone do stosowania z taśmami GIANT, w zastosowaniach wymagających najwyższej wytrzymałości mechanicznej oraz przy formowaniu obejm o największej średnicy. Maksymalna siła napinająca: około 2,5 tony.
Narzędzie MTMN-G402 służy do zaciśnięcia i obcięcia taśmy, z której uformowano obejmę.

INSTRUKCJA STOSOWANIA NARZĘDZIA MONTAŻOWEGO MTMN-G402:

1. Umieść wolny koniec taśmy [około 10 cm] w otworze głowicy narzędzia i zamocuj w uchwycie blokującym. Trzymając kciuk na ręcznej dźwigni zacisku, rozpocznij naprężanie taśmy pokręcając dźwignią obrotową. Docisk jest maksymalny, gdy taśma przestaje przesuwać się w zamku. W tym momencie należy przestać kręcić dźwignią obrotową.
2. Pochyl narzędzie do przodu. Podczas pochylania, cofnij dźwignię obrotową o 3/4 do 1 obrotu w celu uniknięcia zerwania taśmy. Naprężenie taśmy nie zmniejsza się, gdyż uwolniona taśma zostaje wykorzystana na zagięcie. Pociągnij do siebie dźwignię tnącą, aby odciąć taśmę.
3. Usuń narzędzie przyciskając końcówkę taśmy kciukiem do zamka. Zablokuj wolny koniec taśmy w zamku poprzez zaklepanie młotkiem uszu zamka.

Film instruktażowy: zobacz na YouTube

Uwagi:
1. Stosując narzędzie MTMN-G402 instalator może przekroczyć wytrzymałość taśmy i doprowadzić do jej zerwania!
2. Gwint śruby naciągu powinien być regularnie smarowany. Nienasmarowany gwint może ulec uszkodzeniu (zerwaniu) w trakcie napinania taśmy. Takie uszkodzenie nie podlega reklamacji.

Specyfikacja:
symbol
katalogowy
ASTE
Nazwa towaru
zalecane
do taśm
 MTMN-G402      201 GIANT 


Zobacz również:
Taśmy nieperforowane
Zamki do zapinania taśm nieperforowanych