O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT
 

Opaski Ty-Rap z metalowym ząbkiem
zapytaj o produkt
Opaski serii Ty-Rap® cechuje umieszczona w główce zapadka wykonana z niemagnetycznej i odpornej na korozję stali nierdzewnej. Gwarantują niezawodne mocowanie w trudnych warunkach: przy dużej wilgotności, wysokich i niskich temperaturach, obecności chemikaliów, drgań, zmiennych naprężeń, promieniowania UV, itp. Stworzone w celu zmniejszenia nakładów pracy i zapewnienia wysokiej efektywności. Są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach.

Wybrane cechy opasek:
  • do mocowania przy dużej wilgotności i zmianach temperatur
  • o wysokiej jakości i wytrzymałości
  • do stosowania na zewnątrz pomieszczeń (wersja UV)
  • zaokrąglone krawędzie główki i taśmy opaski gwarantują wygodę i są bezpieczne dla izolacji przewodów
  • ząbek wykonany z niemagnetyzującej i odpornej na korozję stali nierdzewnej
  • szeroki wybór materiałów i kolorów
  • wybrane opaski spełniają wymagania: DNV.GL, Lloyd Register of Shipping, Bureau Veritas, UL, VG, MIL, dyrektywy niskonapięciowej EN 62275, UL 62275 oraz normy kolejowej EN 45545-2


standardowe

odporne na UV

metalizowane, wykrywalne

certyfikowane do kolejnictwa

1. Zaokrąglone krawędzie główki i taśmy opaski gwarantują wygodę podczas stosowania i chronią przed uszkodzeniem przewodów ostrymi krawędziami. Płynne przejście pomiędzy taśmą a główką zabezpiecza przed pękaniem materiału w tym najbardziej krytycznym miejscu. Krawędzie główki są również zaokrąglone, co zapewnia maksymalne zabezpieczenie przed zranieniem.

2. „Grip of Steel” niemagnetyczna zapadka ze stali nierdzewnej klasy 316 – odpornej na korozję oraz działanie czynników chemicznych – która blokuje taśmę opaski, gwarantuje pewne, niezawodne i trwałe mocowanie w trudnych warunkach pracy.

3. Gładka, pozbawiona nacięć powierzchnia zmniejsza miejsca koncentracji naprężeń, dzięki czemu opaski Ty-Rap® są bardziej wytrzymałe i cieńsze niż typowe opaski z nacięciami. Obniżona wysokość główki umożliwia wykonywanie mocowań w wąskich przestrzeniach. Brak ząbkowania zapewnia płynną regulację długości (prawidłowe zaciśnięcie za każdym razem).

4. Teksturowana powierzchnia
zapobiega przesuwaniu się opaski względem wiązki pod wpływem drgań i zewnętrznych wstrząsów.


Czy wiedziałeś że ?
Nawet tak mała i niepozorna rzecz jak opaska kablowa Ty-Rap może znaleźć zastosowanie w spektakularnym przedsięwzięciu. NASA użyła jej do wyposażenia swojego łazika Perseverance, w ramach misji Mars 2020.

Mała i niepozorna Ty-Rap jest zaprojektowana tak, by wytrzymać wymagania lotów kosmicznych. Jest odporna na korozję i promieniowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Stosowana jest zarówno w budynkach, metrze, jak i oceanicznej głębi i przestrzeni kosmicznej. Szukając rozwiązań, które wytrzymają trudne marsjańskie warunki, NASA zastosowała Ty-Rapy do mocowania wewnętrznych i zewnętrznych przewodów i komponentów łazika oraz do zabezpieczania sprzętu badawczego i laboratoryjnego.

Misja Mars 2020 łazika Perseverance (Mars 2020 Perseverance Rover mission) jest częścią wieloletniego programu eksploracji Marsa przez NASA, w tym poszukiwania odpowiedzi na pytanie o możliwości życia na czerwonej planecie. Wystrzelony w lipcu 2020 roku Perseverance 18 lutego dotarł na swoje miejsce docelowe.

Wykonane z żywic Tefzel ETFE (etylenowo-tetrafluoroetylenowych) wysokowydajne opaski Ty-Rap są odporne na chemikalia, promieniowanie UV, ekstremalne temperatury i 2000 razy więcej promieniowania niż nylon stosowany w standardowym Ty-Rapie.Zobacz również:
Opaski zaciskowe Q-tie
Opaski zaciskowe ze stali
Opaski zaciskowe specjalne
Opaski identyfikacyjne
Podstawki montażowe
Narzędzia montażowe do opasek