O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Śmieciarki - zastosowanie systemu ochrony kabli Harnessflex
zapytaj o produkt


Harnessflex® dostarcza specjalistyczny system ochrony kabli do śmieciarek w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia.

W 2020 roku Dennis Eagle jako pierwszy producent pojazdów komunalnych na świecie wypuścił na rynek całkowicie elektryczny, zero-emisyjny pojazd do zbierania śmieci eCollect.
Dennis Eagle po raz pierwszy zainteresował się specjalistycznymi produktami Harnessflex® ponad 20 lat temu szukając ochrony kabli i złączy do śmieciarek. Szukano rozwiązania, które sprosta wymaganiom operacyjnym oraz trudnemu środowisku, w którym pojazdy działają na co dzień.

Działanie w trybie start – stop, typowe dla tych pojazdów, może wywoływać duże obciążenia kabli. Muszą także wytrzymywać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Dodatkowo śmieciarki powinny być sprawne oraz zawsze gotowe do pracy, zapobiegając przestojom, ale także aby nie sprawiać kłopotów innym użytkownikom dróg oraz mieszkańcom. W tym celu, kable powinny być odpowiednio chronione aby minimalizować ryzyko awarii oraz kosztownego skrócenia cyklu życia pojazdu.

Dennis Eagle współpracował z inżynierami z ABB Research & Development, żeby stworzyć system kabli dopasowany do ich potrzeb. Pomogli stworzyć nowy system Harnessflex® uszczelniający z opcją otwierania i zamykania (wielokrotnego użytku), który jest do dziś globalnie używany przed producentów pojazdów i wiązek kablowych. Stopień ekspozycji kabli i ryzyka zależą w dużej mierze od lokalizacji konkretnej wiązki. W odpowiedzi, system ochrony kabli Harnessflex® oferuje pełen zakres rozwiązań elastycznych i lekkich, jedocześnie utrzymując wysoką odporność mechaniczną. Takie wszechstronne rozwiązania pozwalają producentom wybierać rozwiązania doskonale dopasowane do ochrony kabli w ich pojazdach. Główną rolą uszczelnianych osłon jest utrzymanie kabli suchych, zapobiegając przedostawaniu się wody z dróg, opadów, czy podczas mycia pojazdów. Ważna jest też solidna obudowa odporna mechanicznie chroniąca kable wewnątrz.

Dennis Eagle rozpoczął współpracę z dostawcą ochrony kabli Harnessflex® ponad 20 lat temu i rozwija ją z sukcesem do dziś. Dennis Eagle to światowy lider produkcji elektrycznych śmieciarek, które są coraz bardziej popularne w miastach i miasteczkach Wielkiej Brytanii. Pojazdy eCollect są ciche i przyjazne środowisku, wytwarzają znacznie mniej hałasu, nie zanieczyszczają powietrza spalinami, redukując lokalne zanieczyszczenia powietrza jak i globalne zmiany klimatyczne. Oczywiście pojazdy elektryczne posiadają znacznie więcej newralgicznych instalacji kablowych niż te o tradycyjnym napędzie, wymagają lepszej ochrony ze względu na potrzebę operacyjności i efektywności przez cały czas życia pojazdu. Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy system ochrony kabli Harnessflex® TM EVO (Electric Vehicle Orange) dedykowany dla śmieciarek eCollect.

System jest zaprojektowany, aby chronić najważniejsze okablowanie w pojeździe. Posiada profil przyjazny ® wibracjom (Harnessflex VFP), żeby chronić zarówno przed przetarciami, jak i promieniowaniem UV. System w standardzie jest także stabilizowany cieplnie.

Śmieciarka eCollect wyposażona w system Harnessflex® została wielokrotnie nagrodzona okazała się być ogromnym sukcesem i rozpoczęła rewolucję sposobu zbierania odpadów do recyklingu w całej Wielkiej Brytanii.


Pobierz pełną wersje PDF Elektryczne śmieciarki Dennis Eagle


Zobacz zastosowane produkty:

Harnessflex; Produkty odporne na wysokie temperatury

Harnessflex; Ochrona przewodów w motoryzacji

Rury i akcesoria Harnessflex