O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Pojazdy szynowe - zastosowanie systemów ochrony kabli PMA
zapytaj o produkt


PMA to lider na rynku w zakresie ochrony kabli w aplikacjach taboru szynowego. PMA może zaoferować swoim klientom jedno lub więcej indywidualnie dopasowanych rozwiązań do praktycznie każdej aplikacji. Z tych rozwiązań korzysta także Bernmobil w Bernie w Szwajcarii. Ten publiczny operator transportu miejskiego przewozi ponad 100 milionów pasażerów rocznie na swoich 5 liniach tramwajowych, 3 liniach trolejbusowych i 26 liniach autobusowych.

Dzięki doświadczeniu zbieranemu przez lata, PMA ma świadomość, że operatorzy kolejowi często potrzebują unikalnych rozwiązań - uszytych na miarę ich potrzeb i wymagań technicznych - tak, aby mogli świadczyć swoje usługi 365 dni w roku. Współpraca z klientami na etapie poszukiwania rozwiązania to jedna z podstawowych kompetencji eksperckich, które oferuje PMA.

Przez ponad 125 lat Bernmobil był odpowiedzialny za transport publiczny w Bernie, szwajcarskiej stolicy. Około 1000 pracowników Bernmobil obsługuje 48 tramwajów i 163 autobusów dziennie, w każdych warunkach pogodowych, na 336 przystankach. Dzięki energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ponad 70% wszystkich usług pasażerskich jest wykonywanych w sposób przyjazny środowisku.

Badania satysfakcji pokazały, że 93% pasażerów jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z usług dostarczanych przez Bernmobil. Żeby utrzymać taki poziom zadowolenia z usług, podstawowym zadaniem Bernmobil jest utrzymanie swojej floty w doskonałym stanie. Prace konserwacyjne i naprawy muszą być wykonywane szybko i dokładnie, żeby utrzymać czasy wyłączeń pojazdów z ruchu na jak najniższym poziomie, a transport pasażerów w gęstym ruchu miejskim przebiegał bez zakłóceń.

Niezawodność floty gwarantuje zastosowanie odpowiednich rozwiązań w zakresie ochrony kabli. Wiele z systemów kablowych – kluczowych wiązek i przewodów – jest montowanych na dachach pojazdów, zatem by pojazd jeździł bez usterek muszą być dobrze chronione przed wpływem żywiołów. Słońce, deszcz, śnieg, mróz, zużycie mechaniczne czy nawet spadające iskry pochodzące z dachowego pantografu stanowią główne wyzwania dla systemów kablowych w aplikacjach szynowych. W tym celu Bernmobil zgłosiło się do PMA.

Z czasem, wymaganie działania 365 dni na rok, zostawia ślad na każdym systemie ochrony kabli. Naprężenia skręcające, iskry, słońce, temperatury powodują, że pęknięcia i przetarcia pojawiają się z czasem na każdej rurze, co wymaga profesjonalnej naprawy przy minimalnej ingerencji. Z powodu ograniczeń czasowych i budżetowych, często nie ma możliwości wypięcia całej wiązki i wymiany uszkodzonych rur na nowe. Efektywne i zaawansowane technologicznie rozwiązania naprawcze są potrzebne by wymienić wyłącznie uszkodzone lub przestarzałe części systemu ochrony kabli.


Pobierz pełną wersje PDF Systemy ochrony kabli do Bernmobil


Zobacz zastosowane produkty:
Uchwyty BGPM Uchwyty blokowe GPS Rury dwudzielne PACOF Rury wielowarstwowe XPCS