O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Modułowy system PMA® TRUST™ do mocowania rur i kabli w przemyśle kolejowym
zapytaj o produkt

Dlaczego Alstom Spain stawia na modułowy system uchwytów PMA® TRUST™?

Dach tramwaju to złożona przestrzeń, która zawiera wiele elementów takich jak kable wysokiego napięcia, systemy komunikacyjne mające krytyczne znaczenie dla całego systemu elektrycznego. Modułowy system uchwytów PMA® firmy ABB PMA® TRUST™ to idealne rozwiązanie zapewniające bezpieczne i niezawodne mocowanie.

Alstom produkuje pociągi w Hiszpanii od ponad 150 lat. W 2018 roku Alstom podpisał umowę z Verkehrsgesellschaft Frankfurt am Main GmbH (VGF), operatorem transportu we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, na dostawę 43 tramwajów Citadis.

W przypadku tramwaju Citadis, przejścia dachowe kabli i przewodów elektrycznych stanowią istotny element zapewniający bezpieczną i wydajną eksploatację pojazdu. Muszą być zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami, aby zapewnić wytrzymałość w warunkach pracy oraz zapewnić niezawodne i bezpieczne zasilanie elektryczne całego tramwaju.

Alstom musiał zastosować rozwiązanie umożliwiające mocowanie rur i kabli w różnych rozmiarach. Krytycznym elementem było przestrzeganie umiejscowienia w celu zapewnienia prawidłowego działania. Z drugiej strony wymagany był system standardowy i modułowy, aby umożliwić szybki i łatwy montaż.

Systemy ochrony i mocowania kabli w przejściu wagonu na dachu pojazdu wymaga certyfikacji zgodne z normą EN 45545-2 dotyczącą bezpieczeństwa kolei. Tego typu rozwiązania na dach wagonów pojazdów szynowych narażone są na działanie czynników atmosferycznych i mają rygorystyczne wymagania. System PMA® TRUST™ okazał się idealnym rozwiązaniem dla tej aplikacji.

Modułowy system nośny PMA® TRUST™ to lekkie, kompaktowe rozwiązanie o wysokiej odporności na uderzenia. Dzięki nowej konstrukcji wymiary zewnętrzne zostały zredukowane do minimum, a odstępy wewnętrzne pomiędzy sąsiadującymi przewodami są bardzo małe. Każdy element może pomieścić różne kombinacje zarówno rur, jak i kabli w różnych rozmiarach.

Nowy system mocowania zapewnia całkowitą elastyczność instalacji, spełniając liczne wymagania instalacyjne, dzięki czemu prowadzenie kabli jest łatwe niezależnie od złożoności instalacji. Dzięki systemowi modułowemu czas montażu jest ograniczony do minimum. W jednym elemencie można zacisnąć wiele rur i kabli o różnych średnicach, a następnie zabezpieczyć je za pomocą zaledwie dwóch śrub. Rozwiązanie posiada certyfikat 45545-2 – normę obowiązującą wszystkich producentów pojazdów szynowych. System PMA® TRUST™ zapewnia niezawodny i bezpieczny system prowadzenia kabli do podzespołów elektrycznych tramwaju.


Pobierz w wersji PDF Dlaczego Alstom stawia
na modułowy system PMA® TRUST™?Powiązane produkty:
Uchwyty BGPM (system PMA TRUST); dwuczęściowe; jedno i wielootworowe Tuleje redukcyjne BGPMR; dwudzielne Tuleje BGPMK; dwudzielne; do mocowania kabli w uchwytach BGPM


Źródło:
https://search.abb.com/library/Download.aspx?DocumentID=9AKK108468A4089&LanguageCode=en&DocumentPartId=&Action=Launch