O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT
 

Narzędzie montażowe MTMN-C001
zapytaj o produkt
Narzędzie MTMN-C001 jest przeznaczone do stosowania z taśmami nie powlekanymi: 201 EA-BAND, 201 BAND, 201 VALU, 316 BAND. Maksymalna siła napinająca narzędzia: około 1 tony.
Narzędzie MTMN-C001 służy do zaciśnięcia i obcięcia taśmy, z której uformowano obejmę.

INSTRUKCJA STOSOWANIA NARZĘDZIA MONTAŻOWEGO MTMN-C001:

Format PDF:Instrukcja stosowania narzędzią MTMN-C001
Film instruktażowy: zobacz na YouTube1. Umieść wolny koniec taśmy [około 10 cm] w otworze głowicy narzędzia i zamocuj w uchwycie blokującym. Trzymając kciuk na ręcznej dźwigni zacisku, rozpocznij naprężanie taśmy pokręcając dźwignią obrotową. Docisk jest maksymalny, gdy taśma przestaje przesuwać się w zamku. W tym momencie należy przestać kręcić dźwignią obrotową.
2. Pochyl narzędzie do przodu. Podczas pochylania, cofnij dźwignię obrotową o 3/4 do 1 obrotu w celu uniknięcia zerwania taśmy. Naprężenie taśmy nie zmniejsza się, gdyż uwolniona taśma zostaje wykorzystana na zagięcie. Pociągnij do siebie dźwignię tnącą, aby odciąć taśmę.
3. Usuń narzędzie przyciskając końcówkę taśmy kciukiem do zamka. Zablokuj wolny koniec taśmy w zamku poprzez zaklepanie młotkiem uszu zamka.

Uwagi:
1. Stosując narzędzie MTMN-C001 instalator może przekroczyć wytrzymałość taśmy i doprowadzić do jej zerwania!
2. Jeżeli po obcięciu taśmy jej wolny koniec wystaje poza zamek (przy małych zamkach: szerokość 6,35 i 9,53 mm) zaleca się ponowne zagięcie zbędnej końcówki taśmy i wprowadzenie jej do zamka przed jego zaklepaniem.
3. Gwint śruby naciągu powinien być regularnie smarowany. Nienasmarowany gwint może ulec uszkodzeniu (zerwaniu) w trakcie napinania taśmy. Takie uszkodzenie nie podlega reklamacji.

Specyfikacja:
symbol
katalogowy
ASTE
Nazwa towaru
zalecane
do taśm
 MTMN-C001      201 EA-SCALE BAND, 201 BAND, 201 VALU, 316 BAND 


Zobacz również:
Taśmy nieperforowane
Zamki do zapinania taśm nieperforowanych