O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Pojazdy ratowniczo-gaśnicze - zastosowanie systemu ochrony kabli Harnessflex
zapytaj o produkt


System ochrony kabli Harnessflex ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia niezawodności pojazdów ratowniczo-gaśniczych produkcji Angloco.

Angloco zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą wozów strażackich i pojazdów ratowniczych od 45 lat do ponad 50 klientów na całym świecie. Więcej informacji na temat współpracy Angloco z Harnessflex® udzielił Simon Pitt - dyrektor operacyjny fabryki Angloco w Malven w Anglii.

Simon pierwszy raz skontaktował się z zespołem Harnessflex® z zapytaniem o system ochrony kabli na początku lat 90 XX wieku. Szukał sposobu na zabezpieczenie kabli w pojazdach takich jak wozy strażackie, pojazdy ratownicze oraz samochody operacyjne. Pojazdy te są użytkowane na całym świecie pracując w najtrudniejszych warunkach pogodowych i klimatycznych. Muszą być niezawodne, ponieważ ich funkcją jest ochrona ludzi i mienia oraz pomoc w sytuacjach zagrażających życiu.

Dla Simona istotnymi cechami były uniwersalność oraz długowieczność, które zwróciły uwagę na system Harnessflex® . Od początku było jasne, że rury Harnassflex® będą w stanie wytrzymać trudne warunki, w których pracują pojazdy, oferując jednocześnie wysoki stopień ochrony instalacji elektrycznych zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność. „Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących wydajności rosła też potrzeba najwyższej ochrony kabli. Jedną z zalet produktów Harnessflex® jest to, że są one wielokrotnego użytku. Nasi serwisanci nie muszą tracić czasu i pieniędzy na przycinanie, usuwanie i wymmianę termokurczy i taśm. Serwis systemu Harnessflex® jest szybki i łatwy.” - powiedział Simon Pitt.

Pojazdy strażackie i ratownicze z floty Angloco są coraz bardziej wszechstronne. Mają większą ilość kabli zainstalowanych w wąskich przestrzeniach, co wymusza konieczność stosowania lepszej ochrony przed przetarciami i wyrwaniem. Angloco udało się osiągnąć to poprzez stosowanie kompletnego systemu ochrony kabli Harnessflex®, który obejmuje rury, końcówki i akcesoria dopasowane do rur o średnicy 6 mm. System Harnessflex w standardzie ma unikalny profil rury przyjazny wibracjom (VFP - Vibration Friendly Profile), podwyższoną odporność na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury. System Harnessflex® został zaprojektowany tak, by zwiększyć oczekiwaną długość życia o od 10 do 150% w warunkach dynamicznych, narażonych na wibracje. Dłuższe życie instalacji pozwala na obniżenie kosztów związanych z jej obsługą i obniżenie ryzyka awarii.


Pobierz pełną wersje PDF Pojazdy ratowniczo-gaśnicze Angloco


Zobacz zastosowane produkty:
Adaptery CCSBZłączki YPSZłączki TPSRury i akcesoria Harnessflex