O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Od pomysłu do nowego produktu - ochrona kabli PMA do cobotów
zapytaj o produkt

Współpraca, która w krótkim czasie pozwoliła stworzyć innowacyjne rozwiązanie.

Dania stała się centrum innowacji dla robotyki i pionierem rozwoju nowych technologii. Wiele międzynarodowych firm zagląda na duński rynek w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.

Firma Bagger-Nielsen z Dani od ponad 40 lat jest bliskim partnerem grupy ABB PMA. Jest jednym z wiodących producentów rozwijających rynek robotyki. Dzięki ścisłej współpracy z klientami zauważono, że istnieje wyraźny popyt na gotowe rozwiązania do cobotów, które są coraz częściej stosowane szczególnie w branży automatyki przemysłowej.

W rezultacie zespół specjalistów Bagger-Nielsen wraz z zespołem do rozwoju produktu z ABB PMA rozpoczął poszukiwania gotowego rozwiązania do ochrony kabli, które byłoby uniwersalne i pasujące do cobotów różnych producentów. Kompletny zestaw musiał zawierać 3 elementy: rurę ochronną o wysokiej odporności mechanicznej w aplikacjach dynamicznych, uchwyt i odciążenie oraz opaski zaciskowe do mocowania.

Sukces współpracy zespołu duńsko-szwajcarskiego

W ciągu zaledwie 8 tygodni (od pomysłu do pierwszego prototypu) udało się osiągnąć szybkie rezultaty. W trakcie projektu powstało, aż 20 prototypów. Wielokrotne testy przeprowadzone w siedzibie Bagger-Nielsen pozwoliły ABB PMA na stworzenie produktu, który precyzyjnie odpowiadał na wymagania i potrzeby rynkowe.

Bliska współpraca między firmami oraz wymiana wiedzy pozwoliła na stworzenie nowego, konkurencyjnego produktu i stała się kluczem do sukcesu.


Pobierz pełną wersje PDF Ochrona kabli PMA do cobotów


Zobacz zastosowane produkty:
Rury wielowarstwowe XTPC Zestaw PMA COBOT Uchwyt BCCH - do robotów Cobot Pierścień odciążający BCSR - do robotów Cobot Opaski Ty-Rap z metalowym ząbkiem

Powiązane dokumenty:

Produkty do automatyki i robotyki