O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

E-rewolucja – elektryczne śmieciarki z systemem HVDU
zapytaj o produkt

Eksperci ds. mobilności elektrycznej Designwerk z siedzibą w Winterthur opracowali w 100% elektryczną śmieciarkę. Pojazd został zaprojektowany specjalnie z myślą o wymaganiach sektora gospodarki odpadami. Zastosowano w nim jednostkę dystrybucji wysokiego napięcia HVDU od firmy HUBER+SUHNER.

26-tonowy "Collect 26E" przekracza oczekiwania dzięki imponującym danym dotyczącym wydajności. Dzięki czterem silnikom elektrycznym wytwarza moc 760 KM, a sprawność energetyczna jest na poziomie 97%. Collect 26E stanowi konkurencję nawet dla nowoczesnych silników wysokoprężnych do samochodów ciężarowych, które mają średnią sprawność energetyczną 45-50%, co oznacza, że ponad 50% wytwarzanej energii nie dociera nawet do wału napędowego.

Dziennie śmieciarki pokonują dystans do 80 kilometrów. Bateria pojazdu Collect 26E pracując pod ciężarem pełnego ładunku wystarcza na pokonanie 150 kilometrów. Po zakończeniu pracy wystarczy podłączyć pojazd do ładowania. Dodatkowo e-ciężarówka jest w 100% bezemisyjna i ultracicha.

Aby skutecznie i niezawodnie rozprowadzać w pojeździe wysokie moce do i z baterii, potrzebny jest specjalny system dystrybucji mocy przy wysokim napięciu (HVDU). W pojazdach Collect 26E do dystrybucji mocy zastosowano jednostkę HVDU firmy HUBER+SUHNER.

Jednym z pierwszych użytkowników Collect 26E była szwajcarska firma Haldimann AG oraz miasto Thun w Szwajcarii.


Pobierz w wersji PDF Niezawodna łączność dla pasażerów


Zobacz zastosowane produkty:
HVDU jednostka dystrybucji wysokiego napięcia