O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Harnessflex EVO – interfejsy do złącz wysokiego napięcia stosowanych w elektrycznych pojazdach specjalnych
zapytaj o produkt


Interfejsy Harnessflex EVO poprawiają stabilność połączeń kable-złącze.

Stabilność połączenia kabel - złącze ma kluczowe znaczenie dla pracy każdego pojazdu elektrycznego. Okablowanie ciężkich pojazdów elektrycznych jest szczególnie narażone na wysokie temperatury silnika, naprężenia, ścieranie, wibracje, wnikanie cieczy i korozję. Aby chronić te połączenia firma ABB Installation Products stworzyła pierwszą na świecie pełną ofertę obudów złączy wysokiego napięcia, o dużej wytrzymałości mechanicznej oraz na wyrwanie, do pojazdów elektrycznych – interfejsy Harnessflex EVO.

Pojazdy ciężarowe stanowią niewielki procent światowego transportu, jednakże są odpowiedzialne za prawie jedną czwartą całkowitej szacowanej emisji spalin z transportu na świecie. Ponieważ państwa mierzą się ze zmianami klimatycznymi, zobowiązania do ograniczenia emisji przez pojazdy użytkowe prowadzą do zaostrzenia norm dotyczących transportu prywatnego oraz publicznego, a także pojazdów przemysłowych i rolniczych. Ruch w kierunku pojazdów o niższej emisji przekłada się na nowoczesne konstrukcje silników ze znaczną ilością przewodów elektrycznych, a co za tym idzie, z wyższymi temperaturami. Interfejsy ABB Harnessflex EVO są częścią kompletnego systemu ochrony kabli zaprojektowanego w celu spełnienia wysokich standardów branżowych, ochrony okablowania w krytycznych miejscach oraz poprawy wydajności i niezawodności w zastosowaniach wykorzystujących wysokie napięcie.

"W miarę jak rośnie popularność pojazdów elektrycznych, ABB współpracuje z producentami pojazdów, dostawcami usług transportowych i producentami oryginalnego sprzętu (OEM), aby zintegrować solidne rozwiązania okablowania elektrycznego, które spełniają zmieniające się wymagania i cele zrównoważonego rozwoju, zapewniając jednocześnie bezpieczniejsze i niezawodne działanie" - powiedział Andrea Castella, EVP i dyrektor generalny ABB Installation Products na Europę, Azję i Pacyfik, Bliski Wschód i Afrykę. " Interfejsy Harnessflex EVO zastępują drogie, nieporęczne zaciski kablowe w zastosowaniach wysokiego napięcia i mają szerokie zastosowanie w wymagających i wysokowydajnych obszarach transportu, od budownictwa i rolnictwa po ciężarówki, autobusy i pojazdy szynowe.”Pomarańczowy kolor interfejsu od razu wskazuje na komponenty wysokiego napięcia. Elementy Harnassflex EVO zapewniają redukcję napięć, odporność mechaniczną, chronią również przed uderzeniem innych elementów lub kamieni. Zaprojektowane integralnie z systemem klipsów, trudne do przypadkowego otwarcia, stanowią dodatkową ochronę kabli wysokiego napięcia przed ścieraniem, wibracjami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

"Jedyne w swoim rodzaju interfejsy Harnessflex EVO redukują ruchy przewodów i tworzą ciaśniejsze połączenia, bezpieczniejsze w wielu zastosowaniach z wykorzystaniem wysokiego napięcia: elektronarzędzia, konwertery DC / DC, ładowarki, akumulatory, systemy hybrydowe z urządzeniami wodorowymi i wiele innych” zauważa Nathan Cook, Global Business Development Manager.

W ciągu ostatnich czterech dekad systemy Harnessflex są szeroko stosowane w instalacjach przemysłowych, robotyki i transportowych. Interfejsy EVO są testowane i produkowane w zakładzie ABB Coleshill w Wielkiej Brytanii i są dostępne na całym świecie.


Poznaj produkty (PDF) Harnessflex EVO


Źródło:
https://new.abb.com/news/detail/105220/abb-pioneers-high-voltage-connector-for-growing-heavy-duty-electric-vehicle-market