O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu
zapytaj o produkt

ASTE Sp. z o.o. od chwili swego powstania, czyli od 1991 roku ma swoją siedzibę na terenie Gdańska. Większość pracowników Spółki to mieszkańcy okolicy. Tutaj prowadzimy działalność zawodową i zwykle spędzamy czas wolny od pracy. Tutaj mieszka większość naszych przyjaciół, wychowują się nasze dzieci… tu czyli w naszej małej ojczyźnie. Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za nasze rodziny i dobra osobiste, ale także za nasze najbliższe otoczenie. Dlatego Spółka i jej pracownicy aktywnie działają na rzecz wspólnego dobra wspierając inicjatywy społeczne, dobroczynne, edukacyjne i kulturalne.


Fundacja Wspólnota Gdańska

ASTE od lat stale wspiera Fundację Wspólnota Gdańska, która promuje rozwój społeczności lokalnych poprzez kulturę, sztukę i edukację. Fundacja to także Oliwski Ratusz Kultury w Gdańskiej dzielnicy Oliwa. Zachęcamy do zapoznania się z projektami oraz aktywnego włączenia się w działania.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji o historii i działaniach fundacji

Zobacz aktualny harmonogram wydarzeń w Oliwskim Ratuszu Kultury

Konkurs FIRMA KOLEJOWA ODPOWIEDZIALNA SPOŁECZNIE

ASTE wraz ze Stowarzyszeniem SIRTS oraz Międzynarodowymi Targami Gdańskimi, prowadzi cykliczny konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

Celem nadrzędnym konkursu jest popularyzacja idei społecznie odpowiedzialnego biznesu (SOB) w środowisku kolejowym i współpracujących z nim instytucjami kolejowymi.
Nadsyłane w kolejnych edycjach zgłoszenia pokazują, że dobre praktyki wpisały się w strategię działania firm kolejowych.

Więcej informacji na stronie internetowej konkursu www.astespolecznie.pl lub poniżej w sekcji z aktualnościami.

Pracownicy

Spółka wspiera finansowo działania, w które nasi pracownicy angażują się osobiście. Są to na przykład wsparcie jubileuszu szkoły ZKPiG nr 23 w Gdańsku Matarni, nagród dla najlepszych uczniów z Bielkówka czy festyn "Zeszyt dla ucznia", którego organizatorami jest Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych i Europejska Unia Kobiet. Rokrocznie pomagamy drużynie Ligi Piłkarskiej Redbox ASTE KOHORTA.


Aktualności


Wyniki konkursu plastycznego z VIVA OLIVA 2024
Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego dla dzieci który odbył się 8 czerwca 2024 podczas Święta Dzielnicy VIVA OLIVA na stoisku ASTE (sponsora wydarzenia).

- więcej -


PG Racing Team ma nowy bolid
ASTE wzięło udział w prezentacji nowego bolidu PGR-06 na Politechnice Gdańskiej. Zmiany konstrukcyjne oraz zmiana materiałów spowodowały, że nowa wersja jest, aż o 50kg lżejsza!

- więcej -


ASTE wystawia aukcje dla WOŚP
Spółka ASTE bierze udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wystawia na portalu Allegro 6 aukcji. Zapraszamy do licytacji.

- więcej -


Otrzymaliśmy podziękowania od MOPR Gdańsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku złożył podziękowania za działania wolontarystyczne pracowników spółki ASTE na rzecz lokalnych seniorów.

- więcej -


PGRacing Team – podsumowanie 2021
Już 3 raz wsparliśmy studentów Politechniki Gdańskiej startujących na międzynarodowych torach Formuły 1. W tym roku drużyna PGRacing Team wzięła udział w zawodach Formula Student Czech republic oraz Formula Student Italy.

- więcej -


Kalendarz 2022
ASTE Sp. z o.o. wydaje kalendarze ścienne wspólnie z Fundacją Wspólnota Gdańska. Międzyreligijne, z dużą ilością obrazów i rzeźb prezentowanych w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak. Promujące zachowania proekologiczne. Pokazujące zrównoważony rozwój ASTE.

- więcej -


Konkurs plastyczny „Rodzinne święta” - rozstrzygnięty
Z przyjemnością informujemy, że konkursu na kartę świąteczną, którą będziemy wysyłać naszym partnerom biznesowym został rozstrzygnięty. Dziękujemy za udział i wszystkie nadesłane prace!

- więcej -


Konkurs plastyczny „Rodzinne święta”
Ze względu na zbliżający się okres świąteczny serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa pociechy do udziału w konkursie plastycznym.

- więcej -


Magazyn Pomorski - rozmowa z prezesem i założycielem ASTE
O marzeniu wolności. O rozwiązywaniu problemów i unowocześnianiu procesów produkcji polskich firm. O wrażliwości społecznej. O wspanialej załodze. Po prostu o ASTE…. i 30. letniej, niełatwej drodze do sukcesu.

- więcej -


Konkurs na ciasto z owoców z ogrodu firmy
Rozstrzygnęliśmy konkurs na ciasto z owoców z ogrodu firmy upieczone przez pracownicę/ka naszej firmy. Na konkurs wpłynęło 8 wypieków – tarty, serniki, bułeczki... 14. osobowe jury w tajnym głosowaniu wybrało najsmaczniejsze ciasta.

- więcej -


ASTE ograniczyła emisję CO2 o blisko 30 000 kg w ciągu 6 miesięcy!
Od marca 2021 na dachu magazynu ASTE działa 88 paneli fotowoltaicznych. Instalacja ma moc szczytową 39 600 Wp. W ciągu pół roku wyprodukowaliśmy 29 680 kWh energii, którą wykorzystujemy, m.in. do zasilania urządzeń elektrycznych w firmie.

- więcej -


Konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie 2021 - rozstrzygnięty
Dnia 08 września 2021 jury wyłoniło laureatów konkursu – Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku.

- więcej -


Wszyscy pracownicy ASTE otrzymali biodegradowalne maseczki
ASTE Sp. z o.o. chroni pracowników i środowisko. Wszyscy pracownicy otrzymali biodegradowalne maseczki ochronne. Maseczki są wykonane z tych samych materiałów co zwykłe maski medyczne, ale są biodegradowalne poprzez dodanie specjalnych dodatków, co potwierdzają wyniki laboratoryjne.

- więcej -


Konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie - zaproszenie do udziału
Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego oraz ASTE Sp. z o.o. zapraszają do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie”, którego celem jest popularyzacja idei biznesu społecznie odpowiedzialnego wśród środowiska kolejowego.

- więcej -


Udział w projekcie Mentor Talentu
ASTE Sp. z o.o. bierze udział w projekcie Mentor Talent organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wspieramy dzieci w realizowaniu ich pasji i marzeń.

- więcej -


Włączamy się do walki z koronawirusem
ASTE Sp. z o.o. wspiera różne przeciwdziałania w walce z koronawirusem COVID-19. Kliknij i zobacz nasze aktywności.

- więcej -


Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zimowe święta”
Ze względu na zbliżający się okres świąteczny serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa pociechy do udziału w konkursie plastycznym.

- więcej -


PGRacing Team - ponownie wspieraliśmy budowę bolidu
Wspieramy finansowo PGRacing Team w budowie bolidu, konstruowanego przez studentów Politechniki Gdańskiej. Tym razem gdańscy studenci uczestniczyli w dwóch edycjach zawodów: w Formula SAE Italy, które odbyły się we Varano de' Melegari oraz Formula Student Czech Republic.

- więcej -


Konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie - rozstrzygnięty
Dnia 13.09.2019 jury wyłoniło laureatów konkursu – Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku.

- więcej -


PGRacing Team - ponownie wspieramy budowę bolidu
W tym roku również wspieramy finansowo PGRacing Team w budowie bolidu, konstruowanego przez studentów Politechniki Gdańskiej. Tym razem zespół wybiera się na 2 edycje zawodów.

- więcej -


Honorowy tytuł Mecenasa Kultury
Honorowy tytuł Mecenasa Kultury otrzymał Prezes ASTE i Fundacji Wspólnota Gdańska Andrzej Stelmasiewicz za pomysł i stworzenie Oliwskiego Ratusza Kultury oraz popieranie wielu gdańskich projektów kulturalnych.

- więcej -


Dar serca dla Szpitala POLANKI
Po raz kolejny otworzyliśmy serce dla Szpitala Dziecięcego POLANKI.
Pomoc słabszym to nasz obowiązek ale i przyjemność.


Szkoły w Bielkówku zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie
W ramach wspierania lokalnych inicjatyw po raz kolejny mogliśmy wesprzeć Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku przekazując finansowe wsparcie na rozwój szkoły i wspieranie dziecięcych działań. Cieszymy się, że nasza pomoc może przywracać wiarę w dobro.


Prezes ASTE sp. z o.o. został Ambasadorem Fundacji Pomoc Transportowcom
Od 2015 roku wspieramy finansowo Fundację Pomoc Transportowcom, która wspiera ubogie rodziny kolejarzy.W tym roku Pan Andrzej Stelmasiewicz, Prezes ASTE sp. z o.o. został Ambasadorem Fundacji, która co roku może liczyć na nasze wsparcie.

Konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie - rozstrzygnięty

Na uroczystej gali TRAKO, ASTE Sp. z o.o. wraz z SIRTS miało przyjemność wręczać nagrody dla laureatów konkursu Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom: PKP ENERGETYKA SA, AXTONE SA, ENIKA Sp. z o.o. oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Sp. z o.o.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane ciekawe aplikacje i życzymy sukcesów w prowadzonych projektach i wspieraniu innych do czynienia pozytywnych zmian wokół siebie.
- więcej -


Andrzej Stelmasiewicz - laureatem nagrody Darczyńca Roku 2014
Z przyjemnością informujemy, że Andrzej Stelmasiewicz - Prezes Zarządu ASTE Sp. z o.o. i Fundacji Wspólnota Gdańska został laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego w kategorii Darczyńca Roku 2014. Gratulujemy! I zachęcamy wszystkich do działania na rzecz innych oraz lokalnych społeczności.

- więcej -


ASTE KOHORTA pnie się do góry
Drużyna piłki nożnej ASTE KOHORTA, w której gra nasz kolega Paweł Czucha pnie się w rankingach do góry. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.

- więcej -


ASTE ekologicznie
Ekologia – z języka grckiego to oíkos (οἶκος) i logia (λογία), czyli dom i nauka, często rozumiane jako dbanie o swój dom. W ASTE rozumiemy to dużo szerzej – dbamy o zanieczyszczenie środowiska i tego co nas otacza segregując odpady, zastępując tradycyjne oświetlenie – oprawami typu LED, budując energooszczędną nową halę magazynową.

- więcej -


Zeszyt dla Ucznia 2013
Z wielką przyjemnością po raz kolejny włączyliśmy się do akcji "Zeszyt dla Ucznia" podczas której zebrano środki na wyprawki dla 650 uczniów z biednych rodzin.

- więcej -