O ASTE PRODUKTY BRANŻE WARTO WIEDZIEĆ KONTAKT

Systemy ochrony kabli w robotach przemysłowych
zapytaj o produkt

W celu zapewnienia największej efektywności produkcyjnej, nowoczesne roboty zostały wyposażone w najwyższej jakości system ochrony kabli, chroniąc instalację przed przetarciami i innymi uszkodzeniami.

W ramach projektu budowlanego DFAB HOUSE, naukowcy z politechniki ETH Zurich wraz z ekspertami i specjalistami ds. planowania z branży budowlanej przemysłu budowlanego zbadali jak cyfrowa produkcja może zmienić proces projektowania i konstrukcję. Roboty ABB i systemy ochrony kabli PMA® odgrywają ważną rolę w rozwoju innowacyjnych technologii produkcji cyfrowej.

Ten przełomowy projekt jest częścią krajowych badań skupionych na procesach cyfrowej produkcji rozpoczętych na ETH Zurich. W projekcie DFAB HOUSE zaangażowanych jest osiem różnych wydziałów ETH, Empa (Szwajcarskie Federalne Laboratoria Nauk o Materiałach i Technologii) oraz partnerzy przemysłowi i programiści z ponad 30 firm, w tym ABB.

Podczas budowy wykorzystano sześć nowych procesów cyfrowych, począwszy od drukowania 3D elementów szalunkowych, aż po produkcję lekkiej elewacji, która jednocześnie wpuszcza światło, oferując jednocześnie doskonałe właściwości izolacyjne. Proces "Spatial Timber Assemblies" został zastosowany na górnych kondygnacjach. Drewniane moduły budowlane zostały wstępnie wyprodukowane w Laboratorium Robotycznej Produkcji ETH przez dwa roboty ABB wyposażone w rury z systemu ochrony PMA.

Rozwiązania do robotyki opracowane przez ABB spełniają te wysokie wymagania pod względem kluczowych aspektów: specjalnie zaprojektowane rury i akcesoria zapewniają ochronę przed ścieraniem wszystkim ruchomym częściom, znacząco redukując siły skręcające.

Wielowarstwowa rura XR90 cechuje się doskonałą odpornością na ścieranie; posiada również wizualny wskaźnik zużycia składający się z trzech różnych kolorowych warstw specjalnie modyfikowanego poliamidu, które pokazują stopień zużycia. Początkowo rura ochrona jest czarna, a w miarę zużycia pojawia się żółta warstwa, co pozwala zaplanować wymianę serwisową z wyprzedzeniem. Gdy w końcu pojawi się czerwona warstwa, rurę należy wymienić na nową minimalizując koszty utrzymania i czas przestoju.

Wykorzystanie robotów ABB oferuje ogromny potencjał do zwiększenia produktywności, efektywności i elastyczności w produkcji w całym przemyśle budowlanym. Oprócz uczynienia branży bezpieczniejszą i bardziej opłacalną, roboty zmniejszają wpływ środowiskowy poprzez poprawę jakości i redukcję odpadów.


Pobierz w wersji PDF System ochrony kabli w robotach przemysłowych


Powiązane produkty:
Akcesoria dla robotyki PMAROBO Rury wielowarstwowe XR90 Rury wielowarstwowe XTPC


Powiązane dokumenty:

Produkty do automatyki i robotyki